Wigilia Środowiskowa

11 grudnia 2023

5 grudnia 2023r. już po raz dwudziesty Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy Razem” z Warlubia było gospodarzem Wigilii środowiskowej . W spotkaniu wzięło udział 149 dzieci z powiatu świeckiego, w tym 60 z gminy Warlubie .

Dzięki działalności Stowarzyszenia dzieci niepełnosprawne i te z ubogich rodzin mogły uczestniczyć w spotkaniu, którego celem było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych i integracja dzieci niepełnosprawnych ze środowiskiem.

Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: Sekretarz Powiatu Świeckiego Pani Jolanta Wieczorek, Sekretarz Gminy Warlubie Pani Agnieszka Marchlewicz, Dyrektor GOKSiT w Warlubiu Pani Anna Kubiak- Kosicka, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Pan Tomasz Michalak, Wicedyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Pan Józef Brózdowski, ks. proboszcz Andrzej Adamski.

Jak co roku uroczystość rozpoczęła się od wspólnego obejrzenia Jasełek, które przygotowali uczniowie oraz przedszkolaki, jak i pracownicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warlubiu. Po raz kolejny profesjonalizm opiekunów i uczniów zachwycił zebranych gości, rodziców oraz uczniów.

Następnie, w wigilijnej atmosferze, wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

Kolejnym punktem programu , najbardziej wyczekiwanym przez dzieci, było spotkanie ze świętym Mikołajem, który, jak co roku, bawił uczestników spotkania konkursami, piosenkami i tańcem. Radość ze wspólnej zabawy uwieńczyła świąteczna paczka, którą każde dziecko otrzymało od świętego Mikołaja.

Wigilia środowiskowa to wspaniałe przedsięwzięcie, które przynosi ogromną satysfakcję osobom, które ją organizują. Pamiętać jednak należy o tym, że bez sponsorów, czyli ludzi dobrej woli, takie i podobne inicjatywy nie mogłyby zostać zorganizowane. Dlatego pragniemy serdecznie podziękować sponsorom Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy Razem” za każde wsparcie tak szlachetnej inicjatywy.

Dziękujemy Gminie Warlubie, firmie Mondi ze Świecia, Stolarni – K. Otlewski z Osia, Bankowi Spółdzielczemu w Nowem, T.K.J.Matuszewskim z Grudziądza, Pani Marzenie Stor, Pani Krystynie Chlebanowskiej, Panu Łukaszowi Rochewiczowi, Ryszardowi Karaskowskiemu oraz przybyłym gościom, rodzicom i nauczycielom za pomoc w organizacji Wigilii środowiskowej.

 

Galeria zdjęć